Európa mondható a világ legerősebb bajnokságának labdarúgásban. Több ország is jeles képviselője ennek, hiszen Olaszország és Németország már négy – négy alkalommal nyert Világbajnokságot. Mellettük a francia és a spanyol nemzeti tizenegy is előkelő helyen áll a maguk két – két világbajnoki aranyával. Rengeteg népszerű játékos származik Európábó...

Európa mondható a világ legerősebb bajnokságának labdarúgásban. Több ország is jeles képviselője ennek, hiszen Olaszország és Németország már négy – négy alkalommal nyert Világbajnokságot. Mellettük a francia és a spanyol nemzeti tizenegy is előkelő helyen áll a maguk két – két világbajnoki aranyával. Rengeteg népszerű játékos származik Európából. A jelenből megemlíthetjük Cristiano Ronaldo-t, aki 2018-ban aranyérmet nyert az Európa-Bajnokságon Portugália válogatottjával, vagy éppen Sergio Ramos-t is megemlíthetjük, aki többszörös Bajnokok Ligája győztes, Európa és Világbajnok védő, de nem mehetünk el szó nélkül a korábbi világbajnok Francesco Totti, vagy éppen Gianluigi Buffon mellett sem. És ha ennél is közelebb és régebbre akarunk visszatekinteni, akkor a Puskás féle aranycsapatot emelhetjük ki, hiszen tőlük rettegett a világ. Pláne az után, hogy 1953-ban hazai pályán sikerült legyőzni az angol válogatottat 6-3-ra.